OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 czerwca 2024

 

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach odmówimy wspólnie Litanię do Chrystusa Najwyższego Kapłana. W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedzę starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą, a po południu zapraszam na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 16.30. W pierwszą sobotę o godz. 16.30 odprawimy wynagradzające nabożeństwo różańcowe.

 

2. Dziękuję wszystkim, którzy przekazali środki opatrunkowe w ramach akcji „Opatrunek na ratunek”. Jak tylko otrzymamy podziękowanie to z radością je Wam przekażę.

 

3. Trwają prace związane z demontażem podjazdu dla niepełnosprawnych. Do czasu zamontowania nowego podjazdu proszę o zachowanie należytej ostrożności i dopilnowanie szczególnie dzieci aby nie wchodziły na teren prac budowlanych. Jeśli nic nam nie przeszkodzi to w przeciągu dwóch tygodni wykonam nowy podjazd dla niepełnosprawnych. Za niedogodności przepraszam.

 

4. Ordynariat Polowy zaprasza mężczyzn rozeznających swoje powołanie do kapłaństwa do seminarium duchownego z przeznaczeniem do służby w duszpasterstwie wojskowym. Głównym zadaniem kapelanów jest towarzyszenie żołnierzom i ich rodzinom w czasie pokoju i wojny. Kandydaci odbywają formację w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, a następnie zostają włączeni do grona kapelanów Ordynariatu Polowego. Szczegółowe informacje dla kandydatów znajdują się na stronie internetowej Ordynariatu Polowego.

 

5. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiam.