OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

21 kwietnia 2024

 

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

 

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

 

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

4. Modlitwą otaczamy śp. chor. Władysława Skibę, który odszedł w ostatnim czasie do wieczności. Pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek…

 

5. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o modlitewnej pamięci. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za jedną wpłatę na konto parafialne. Dziękuję za wspólne przeżywanie czasu wielkanocnego.