OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 lutego 2024

 

1. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek po mszy o godz. 17.00, godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 8.30, gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po niedzielnej mszy o godz. 9.00.

 

2. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w piątek 01 marca pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam w piątek na mszę świętą z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00. Po mszy świętej nabożeństwo drogi krzyżowej. W sobotę zapraszam na godzinki o męce pańskiej na godz. 8.30, o godz. 9.00 msza z nauką rekolekcyjną, o godz. 16.00 adoracja przed najświętszym sakramentem, o godz. 17.00 msza z nauką rekolekcyjną. W niedzielę zapraszam na godz. 8.30 na godzinki o męce pańskiej i mszę o godz. 9.00 z nauką rekolekcyjną, bezpośrednio po mszy nabożeństwo gorzkich żali, msza święta o godz. 11.00 również z nauką rekolekcyjną. Spowiedź każdego dnia rekolekcji pół godziny przed każdą mszą świętą.

Rekolekcje poprowadzi ks. kmdr ppor. SG Andrzej Szpura.

 

3. W przyszłą niedzielę zapraszam na uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Kazimierza na godz. 12.30.

 

4. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel – w ubiegłym roku z tych ofiar dzieło misyjne Ad Gentes zrealizowało 128 projektów na łączną sumę 127650 euro.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Na wieczorną mszę w piątek zapraszam dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do pierwszej komunii. W sobotę przed wieczorną Eucharystią odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

6. Uroczystości upamiętniające Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczną się 3 marca o godz. 10.00 mszą świętą w kościele Narodzenia NMP, a po niej uczestnicy udadzą się przed budynek Zakładu Karnego na oficjalne uroczystości.

 

7. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary na rzecz misji, dziękuję za cztery wpłaty na konto parafialne. Życzę dobrego przeżycia czasu naszych rekolekcji oraz odpustu parafialnego.