OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

12 maja 2024

 

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w tygodniu bezpośrednio po mszy sprawowanej o godz. 17.00, a w niedzielę po mszy sprawowanej o godz. 9.00.

 

2. Uroczystość pierwszej komunii odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 19 maja na mszy o godz. 11.00. Proszę umożliwić w pierwszej kolejności, udział dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzinom. Również tego dnia na mszy o godz. 12.30 dzieci z klas IV będą przeżywały rocznicę swej pierwszej komunii.

 

3. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Ulicami Białej Podlaskiej przejdzie procesja fatimska. Rozpocznie się o godz. 17.40 w kościele św. Anny, a zakończy w kościele św. Michała Archanioła.

 

4. Serdecznie zapraszam do udziału w zbiórce krwi. Odbędzie się w dniu 13 maja na parkingu przy naszym kościele.

 

5. Osoby, które pragną przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszam do zgłaszania się w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia będę przyjmował do 23 czerwca br.

 

6. Chciałbym przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed Mszą można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

 

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Kraśnicki, kawaler z Choroszczy i Aleksandra Stasiewska panna z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy wymienionymi nupturientami winien to zgłosić w kancelarii parafialnej.

 

8. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za trzy wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za wspólne przeżywanie czasu wielkanocnego.