OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 maja 2024

 

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

 

2. Dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

 

3. W czwartek 30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.00. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po mszy o godz. 9.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy: Związek Żołnierzy WP, pana Maziarczyka, Seniorów Lotnictwa WP i Różę Żywego Różańca. Proszę o włączenie się do udziału w przygotowaniu i przebiegu całej procesji. Zapraszam szczególnie dzieci pierwszokomunijne i dzieci rocznicowe.

 

4. Serdecznie zapraszam na koncert uwielbienia Biała dla Jezusa, który odbędzie się po raz ósmy w bialskim Amfiteatrze w Boże Ciało o godz. 19.00. Prowadzi zespół z Warszawy Projekt Przebudzenie. Wstęp wolny. Koncert jest objęty Honorowym Patronatem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy  oraz Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej.

 

5. Osoby, które pragną przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszam do zgłaszania się w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia będę przyjmował do 23 czerwca br.

 

6. Zapraszam do udziału w misyjnej zbiórce „Opatrunek na ratunek”. Do 23 czerwca można przynosić nowe i oryginalnie zapakowane środki opatrunkowe. Co zbieramy: bandaże dziane, opaski elastyczne, kompresy jałowe i niejałowe, gazy opatrunkowe, plastry w rolce, płyny do odkażania, maści (ichtiolowa, cynkowa).

 

7. Na najbliższy piątek, w związku z tak zwanym przedłużonym weekendem, Biskup Polowy wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

8. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składam im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczam też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy.