OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 czerwca 2024

 

1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.

 

2. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w tygodniu bezpośrednio po mszy sprawowanej o godz. 17.00, a w niedzielę po mszy sprawowanej o godz. 9.00.

 

3. Na zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała w czwartek zapraszam na procesję eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.

 

4. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 17.00 szczególnie dzieci, które ostatnio przystąpiły do pierwszej komunii. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 16.30. Przypominam również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 8.00.

 

5. Osoby, które pragną przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszam do zgłaszania się w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia będę przyjmował do 23 czerwca br.

 

6. Zapraszam do udziału w misyjnej zbiórce „Opatrunek na ratunek”. Do 23 czerwca można przynosić nowe i oryginalnie zapakowane środki opatrunkowe. Co zbieramy: bandaże dziane, opaski elastyczne, kompresy jałowe i niejałowe, gazy opatrunkowe, plastry w rolce, płyny do odkażania, maści (ichtiolowa, cynkowa).

 

7. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składam najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.