OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHSWIATA 22 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  JEZUSA CHRYSTUSA  KRÓLA WSZECHSWIATA 22 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. 

2. Dziś po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.    W przyszłą niedzielę 29 rozpoczniemy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i kolejny rok liturgiczny. Hasłem tego roku:  „ Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jesteśmy zaproszeni do pogłębienia znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.