OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 01 grudnia 2019 r.

 

1.           Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara –jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii. Udział w Eucharystii, a zwłaszcza przyjmowanie Ciała Pańskiego, jest przecież realnym spotkaniem ze zmartwychwstałym Panem. Chodzi więc o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie. 

2.          Jednocześnie w dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.                                                                                                                                             Szczególną okazją ku temu będą Rekolekcje Adwentowe, które w naszym kościele rozpoczną się w piątek 20 XII i potrwają do niedzieli 22 XII. W tym roku będzie im przewodniczył ks. Krzysztof Danieluk kapelan szpitala i hospicjum w Białej Podlaskiej.

3.        Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. W naszej świątyni Msza roratnia będą sprawowane w każdą środę Adwentu o godz. 17.00. 

Zachęcam do udziału w roratach, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach postawę oczekiwanie na przyjście Chrystusa.  

4.         W przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam dzieci z klas III, które przygotowują się do przyjęcia I komunii św. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. 

6.         W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 16.30.                                                 

 Odwiedziny chorych od godz. 8.30.          

 Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. na comiesięczne spotkanie.

7.     W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczyna się coroczna akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas na wigilijny stół oraz kalendarze można nabyć w dniu dzisiejszym przed kościołem, natomiast w dni powszednie w zakrystii. Dochód z ich sprzedaży tradycyjnie wesprze dzieła pomocy dzieciom.