OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 29 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA  I  NIEDZIELĘ  ADWENTU  29 listopada 2020 r.

1.         Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2.          Jednocześnie w dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.          Szczególną okazją ku temu będą Rekolekcje Adwentowe, które w naszym kościele rozpoczną się w piątek 18 XII i potrwają do niedzieli 20 XII.  

3.        Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. W naszej świątyni Msza roratnia będą sprawowane w każdą środę Adwentu o godz. 17.00. 

Zachęcam do udziału w roratach, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach postawę oczekiwanie na przyjście Chrystusa.  

4.        W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 16.30.                                                  

5.     W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczyna się coroczna akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas na wigilijny stół można nabyć w dniu dzisiejszym przed kościołem, natomiast w dni powszednie w zakrystii. Dochód z ich sprzedaży tradycyjnie wesprze dzieła pomocy dzieciom.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

4 XII  – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.