OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 01 marca 2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  I  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

01 marca 2020 r.

1.        W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2.          Zapraszam i gorąco zachęcam do udziału w tradycyjnych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 8.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 9.00, a także Droga Krzyżowa, w piątki po Mszy św. o godz. 17.00.

3.        W środę 4 marca, w naszej parafii uroczystość św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Ponieważ św. Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i cały naród litewski. Msze św. o godz. 9.00 i Suma odpustowa o godz. 17.00 z udziałem Biskupa Polowego Józefa Guzdka, który udzieli naszej młodzieży sakramentu  bierzmowania.

4.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornej Mszy św. odbędą się adoracje eucharystyczna.                                                            Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30., a odwiedziny chorych od godziny 8.15. Serdecznie zapraszamy dzieci klas IV na comiesięczne spotkanie.

5.    W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy

6.         Szczególną pomocą w naszym duchowym przygotowaniu do Wielkanocy będą rekolekcje wielkopostne, które w naszym kościele rozpozna się 02 kwietnia, a zakończą 04 kwietnia w Niedziele Palmową. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Sławik Koniewski proboszcz z Korostenia na Ukrainie.

6.       W dzisiejszą niedzielę przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.