OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 8 grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

8 grudnia 2019 r.

 

 

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XX Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

Po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. W naszej świątyni Msza roratnia będą sprawowane w każdą środę Adwentu o godz. 17.00.

Zachęcam do udziału w roratach, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach postawę oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

4. W piątek, 13 IX, na wieczorną Msze św. w szczególny sposób zapraszam członków Róży Żywego Różańca. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone ze wspólną modlitwą różańcową.

5. Trwa coroczna akcja Caritas, coroczna akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas na wigilijny stół można nabyć w dniu dzisiejszym przed kościołem, natomiast w dni powszednie w zakrystii. Dochód z ich sprzedaży tradycyjnie wesprze dzieła pomocy dzieciom. jaką jest „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas, można nabyć w dniu dzisiejszym przed kościołem, natomiast w dni powszednie w zakrystii.

6 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Piotra Brojek, l. 36 z ul. Sapieżyńskiej. Jego osobę i naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);

  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).