OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO BOŻYM NARODZENIU 02 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  II NIEDZIELĘ PO BOŻYM NARODZENIU

 02 stycznia 2022 r.

1.      Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom

2.      W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w piątek od godz. 16.30.                                                                            Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania na comiesięczne spotkanie.

3.     We czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. 

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2022, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.

Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane o godz. 9.00,11.00 i 12.00

4.  W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Ofiarami będziemy mogli wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

5.       W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. 

6.      Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” ze względu na sytuacje pandemii koronowirusa decyzją Biskupa Polowego jest odwołana.

 

W związku z tym zapraszam 6 i 9 stycznia na Mszę św. w intencji mieszkańców według porządku na plakacie. 

 

Podczas Mszy św. będzie można złożyć ofiarę kolędową na potrzeby parafii – spłatę zadłużenia 9 tyś. złotych wynikającego miedzy innymi z zakupu gazu do ogrzewania.

 

Wizyta indywidualna tylko na zaproszenie

 

Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom naszego garnizonowego kościoła oraz Gościom życzę w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Nam w tym – 2022 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże.