OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 19 kwietnia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

19 kwietnia 2020 r.


1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdziem budujmy Kościół” to czas refleksji i uważnego rozejrzenia się wokół siebie, by lepiej dostrzec tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

3. W najbliższy czwartek 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.

4. W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Zapraszają też do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.

6. W dniach 20 do 29 kwietnia w naszej parafii po Mszy św. o godz. 17.00 „Modlitwa Różańcowa” w formie 9 dniowej nowenny w intencji ustania pandemii koronowirusa.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.

  • 25 IV – św. Marek Ewangelista (†98-117), według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.