OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 28 kwietnia 2019

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 NA  II NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

 28 kwietnia 2019 r.

1.         Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. 

2.          Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. 

3. W najbliższy wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. 

4.      W środę rozpocznie się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom.  

5.   Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. 

6. We czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych

7. W piątek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.00

Miejskie obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.30 w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów, następnie uroczystość pod tablica pamiątkową przy ulicy Warszawskiej.  

8.   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątku i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 08.00. 

9.   W przyszła niedzielę na Msze św. o godziny 9.00 zapraszam młodzież z rodzicami, które chcą w naszej parafii przygotować się do sakramentu bierzmowania, a na Msze św. o godzinę 11.00 dzieci przygotowujące się do I komunii św. w naszym kościele. 

10.       W ostatni piątek odwiedził naszą parafię Biskup Polowy i udzielił sakramentu bierzmowania 24 osobom. Gratuluje młodzieży uroczystości, dziękuję za pomoc rodzicom, lektorom, ministrantom, panu organiście i kościelnemu. Dziękuje za dar od bierzmowanych: 2 komplety lekcjonarzy i komże. Bóg zapłać. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy, 

30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, główny patron Polski,

2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary, 

4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.