OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 28 luty 2021 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  II  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

28 luty 2021 r.

 

1.             W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2.             Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”  to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy dzieło misyjne Kościoła i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Tradycyjnie już ofiary do puszek składane w tym dniu są przeznaczone na wsparcie dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych prowadzonych na misjach.

3.       We czwartek 4 marca, przypada uroczystość św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Uroczystość odpustową będziemy przeżywali w niedziele 07 marca a Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za wszystkich tworzących naszą wojskową parafie i naszych sympatyków.

4.          W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornej Mszy św. odbędą się adoracje eucharystyczna.                                                            Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.,

5.           Nabożeństwa pasyjne – wielkopostne w naszej parafii: Godzinki o Męce Pańskiej – niedziela o godz. 8.30, Gorzkie Żale – niedziela po Mszy św. o godz. 9.00 i Droga Krzyżowa – piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

6.             Szczególną pomocą w naszym duchowym przygotowaniu do Wielkanocy będą rekolekcje wielkopostne, które w naszym kościele rozpozna się 25 marca, a zakończą 27 marca. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Paweł Kobiałka z Białej Podlaskiej.