OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 15 grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA III NIEDZIELĘ ADWENTU

15 grudnia 2019 r.

 

1. Dobiegamy połowy Adwentu. We wtorek tj. 17 grudnia, wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii można zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

 

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. W naszej świątyni Msza roratnia będą sprawowane w każdą środę Adwentu o godz. 17.00.

Zachęcam do udziału w roratach, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach postawę oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

 

3. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w piątek 20 grudnia i potrwają do niedzieli 22 grudnia.

Program: piątek: Msza św. o godz. 9.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź od godz. 8.30. Następnie Msza św. o godz. 17.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź od godz. 16.30. .

W sobotę rozpoczniemy Godzinkami ku czci NMP o godz. 8.30 i Msza św. o godz. 9.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź od godz. 8.30. Następnie Msza św. o godz. 11.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź od godz. 10.30. Ostatnia Msza św. o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30.

Po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 17.00

W niedziele także rozpoczniemy Godzinkami ku czci NMP o godz. 8.30 i Msza św. o godz. 9.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź od godz. 8.30. Następnie Msza św. o godz. 11.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź od godz. 10.30.

Polecam ten czas modlitwie parafian, sympatyków i na rekolekcje serdecznie zapraszam.

 

4. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

 

5. Trwa coroczna akcja Caritas, jaką jest „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas, można nabyć w dniu dzisiejszym przed kościołem, natomiast w dni powszednie w zakrystii.

 

6. W najbliższą sobotę, 21 XII, od godz. 8.30, odwiedzę starszych i chorych parafian z przedświąteczną posługą sakramentalną. Proszę o zgłaszanie osób w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie do czwartku włącznie.