OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

18 kwietnia 2021 r.


1. Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy. Nadal trwamy w radości z ofiarowanego nam zbawienia, dokonanego przez Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Pamiętajmy, że okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia był czasem, jaki Chrystus poświęcił tym, których szczególnie miłował. Poczujmy się zatem także i my zaproszeni do takiego bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym.


2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

W tym roku Tydzień Biblijny będzie przeżywany pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do wiernych, aby ożywić zainteresowanie Pismem Świętym. Poszukajmy w ciągu rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego trochę czasu, aby wczytać się z ochotą i rozważać słowo Boże, zwłaszcza to zawarte na kartach Ewangelii.


3. W piątek 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.

W związku z uroczystością nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i dnia pokutnego.


4. We środę odwiedził naszą parafię Biskup Polowy i udzielił sakramentu bierzmowania 22 osobom. Uroczystość ze względu na obostrzenia w kościele parafii Wniebowzięcia NMP na ul. Długiej. Gratuluje młodzieży uroczystości, dziękuję za pomoc rodzicom, lektorom, ministrantom, panu organiście i kościelnemu. Dziękuje za dar od bierzmowanych: szafę do zakrystii na ornaty. Bóg zapłać.