OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 07 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  III  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

07 marca 2021 r.

 

1.       Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 

2.       Dzisiaj przeżywamy Uroczystość św. Kazimierza Królewicza – patrona naszej parafii. Gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka. Modlimy się szczególnie za wszystkich tworzących naszą wojskową parafie i naszych sympatyków. Naszym przewodnikiem w świętowaniu i modlitwie jest ks. kmdr. ppor. Andrzej Szpura – kapelan Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

 

3.      We poniedziałek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem, drobnym gestem i modlitwą za nie.

 

4.      W sobotę 13 II na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową i wymianą tajemnic.

 

5.      Nabożeństwa pasyjne – wielkopostne w naszej parafii: Godzinki o Męce Pańskiej – niedziela o godz. 8.30, Gorzkie Żale – niedziela po Mszy św. o godz. 9.00 i Droga Krzyżowa – piątek po Mszy św. o godz. 17.00.