OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 24 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  III NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

24 stycznia 2021 r.

 

 

1.    Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!”

 

2.    Jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

 

3.      Wizyta duszpasterska zwana „kolęda” w naszej parafii zostaje odwołana w tym roku. O odwołaniu  „kolędy” zadecydowali kapłani naszego miasta. W związku z tym zapraszam od poniedziałku na Mszę św. w intencji mieszkańców według porządku na plakacie.  

Podczas Mszy św. będzie można złożyć ofiarę kolędową na potrzeby parafii – spłatę kredytu na montaż nowych pieców centralnego ogrzewania – koszt około 19 tyś. złotych.

 

4.   W ostatnim czasie z naszej parafii pożegnaliśmy: Irenę Baran l. 75 z ul. Kolejowej 16 – 18, śp. Janusza Szlichtę l. 74 z ul. Kościuszki 12 – 14, Tomasza Kowalskiego, l. 50 z Sidorskiej 39 – 43. Ich osoby, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

W tym tygodniu patronują nam:

·      25 I – Nawrócenie św. Pawła św. – Apostoła Nardów

·      26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe);

·      28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).