OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26 stycznia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

26 stycznia 2020 r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie.

4. W niedzielę, 2 II, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów.

W święto Ofiarowania Pańskiego w naszym kościele Msze św. z obrzędem błogosławieństwa świec o godz. 9.00 i 11.00.

5. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Natomiast ofiarami złożonymi na tacę wesprzemy materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne kontemplacyjne. Z naszej parafii mamy siostrę zakonną – s. Rachela ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Pierwsza profesja zakonna w dniu 02 sierpnia 2017 roku. Obecnie pracuje w Gdańsku.

6. W przyszła niedziele przed i po Mszy św. o godz. 11.00 koncert kolęd z wykonaniu Chóru „Czas” z Klubu Seniora „Scena” – Osiedle Jagiellońskie Serdecznie zapraszamy.

7. Zapraszam młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na spotkania: 01 luty ( sobota ) godz. 15.00 i 02 luty ( niedziela ) po Mszy św. o godz. 9.00 z rodzicami.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,

  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe)