OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 19 grudnia 2021 r

O GŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  IV  NIEDZIELĘ  ADWENTU

19 grudnia 2021 r.

1.            Dobiegają końca nasze parafialne rekolekcje. Pragnę serdecznie podziękować ks. Jackowi Dzwonkowi za posługę i wygłoszone nauki rekolekcyjne. Niech nasze choćby trochę zmienione i poukładane życie. Niech bardziej przygotowane serca na przeżywanie pamiątki narodzenia Syna Bożego wraz z pamięcią w modlitwie będą najpiękniejszym podziękowaniem.

2.            W piątek Wigilia. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczerza wigilijna, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. Nie zapomnijmy, że w pierwszym rzędzie jest to uroczystość religijna – a dopiero później piękna tradycja. Msza św. o godz. 8.00

2.       W Wigilię zechciejmy tradycyjnie zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3.      Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z piątku, 24 XII, na sobotę, 25 XII w intencji całej wspólnoty parafialnej. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

Zapraszamy do kościoła na godz. 23. 20 na wspólne kolędowanie.

4.      W pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia, 25 XII, Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

W drugi dzień Narodzenia Pańskiego 26 XII będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i św. Józefa. Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

5.        Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przy naszych rekolekcjach, za liczny udział, pomoc w oprawie liturgicznej i godnym przyjęciu na plebanii kapłanów, którzy nam posługiwali. Bóg zapłać.

Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dziękuję za zrobienie ponad 2000 paczek dla żołnierzy i funkcjonariuszy na granicy.

6.      W ostatnim tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Grzegorza Łocheńskiego – Ochnio, l. 45 z ul. Kosynierów. Jego osobę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….