OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 22 grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

22 grudnia 2019 r.

  1. Dobiegają końca nasze parafialne rekolekcje. Pragnę serdecznie podziękować ks. Krzysztofowi Danielukowi za posługę i wygłoszone nauki rekolekcyjne. Niech nasze choćby trochę zmienione i poukładane życie. Niech bardziej przygotowane serca na przeżywanie pamiątki narodzenia Syna Bożego wraz z pamięcią w modlitwie będą najpiękniejszym podziękowaniem.

  2. We wtorek Wigilia. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczerza wigilijna, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. Nie zapomnijmy, że w pierwszym rzędzie jest to uroczystość religijna – a dopiero później piękna tradycja. Msza św. o godz. 8.00

2. W Wigilię zechciejmy tradycyjnie zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 XII, na środę, 25 XII w intencji całej wspólnoty parafialnej. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

Zapraszamy do kościoła na godz. 23. 20 na wspólne kolędowanie.

4. W pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia, 25 XII, Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.00.

W dzień św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika, 26 XII, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 11.00.

5. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przy naszych rekolekcjach, za liczny udział, pomoc w oprawie liturgicznej i godnym przyjęciu na plebanii kapłanów, którzy nam posługiwali. Bóg zapłać.

5. Wizyta duszpasterska w pierwszych dniach po Bożym Narodzeniu

29 grudnia sobota

Domy indywidualne

od godz. 10.00

30 grudnia niedziela

Domy indywidualne

od godz. 13.00


W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.

  • 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.

  • 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.