OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 03 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

03 maja 2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

2. W dniu dzisiejszym wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków.

3. W tym tygodniu w środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

5. Od poniedziałku 04 maja 2020 roku włączamy się w modlitwę różańcową w łączności z papieżem Franciszkiem w intencji ustania pandemii koronawirusa w następującym porządku:

  • godz. 16.15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu,

  • godz. 16.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę Żywego Różańca,

  • godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo majowe i po litanii 10 różańca i specjalna modlitwa w łączności z papieżem Franciszkiem.

SPOWIEDŹ codziennie pół godziny przed Mszą św. z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa


W tym tygodniu patronujĄ nam: 6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów. 8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.