OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 12 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 12 maja 2019 r.

 

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystości związane z 34 Pułkiem Piechoty. W programie: godz. 10.00 uroczystości pod pomnikiem 34 pp na ulicy Warszawskiej, o godz. 11.30 Msza św. w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów, o godz.. 13.00 piknik wojskowy na Placu Wolności.

3. W poniedziałek 13 II na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową, nabożeństwem majowym i wymianą tajemnic. Będziemy się modlili o obfity i spokojny deszcz, o urodzaje i za kraje głodujące.

4. W następna niedzielę, 19 V, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywali rocznicę I komunii św. Spowiedź św. i spotkanie organizacyjne dzieci klas IV w piątek godz. 18.00.

5. We czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa.

Tego dnia przypada 28 rocznica utworzenia Straży Granicznej. Pamiętajmy o tej formacji mundurowej i jej wkładzie w bezpieczeństwo Polski i jej granic.

6. Miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

 

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.