OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2.We wtorek, 2 kwietnia, przypada 14. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszo piątkowej pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny Chorych od godz. 8.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. na comiesięczne spotkanie, oraz młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

5.Nabożeństwa pasyjne – wielkopostne w naszej parafii: Godzinki o Męce Pańskiej – niedziela o godz. 8.30, Gorzkie Żale – niedziela po Mszy św. o godz. 9.00 i Droga Krzyżowa – piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

6. Szczególną pomocą w naszym duchowym przygotowaniu do Wielkanocy będą rekolekcje wielkopostne, które w naszym kościele rozpozna się 12 kwietnia, a zakończą 14 kwietnia w Niedziele Palmową. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Sławomir Harasimiuk proboszcz z Nepli.

7. Zapraszam młodzież z klas 7 szkoły podstawowej z parafii wojskowej do grupy przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Pragnę poinformować, że I komunia św. w naszej parafii w roku szkolnym 2019 / 2020 będzie 24 maja 2020 roku.