OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 02 luty 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

02 luty 2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Natomiast ofiarami złożonymi na tacę wesprzemy materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne kontemplacyjne. Z naszej parafii mamy siostrę zakonną – s. Rachela ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Pierwsza profesja zakonna w dniu 02 sierpnia 2017 roku. Obecnie pracuje w Gdańsku.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z tej okazji po wieczornej Mszy św. odbędą się adoracje eucharystyczna. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30., a odwiedziny chorych od godziny 8.15. Serdecznie zapraszamy dzieci klas IV i młodzież przygotowującą się do bierzmowania na comiesięczne spotkanie.

4. W minionym tygodniu zakończyłem się odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii, czyli tzw. Kolęda. Z tej okazji pragnę złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy otworzyli przede mną drzwi swych mieszkań, okazali życzliwość i więź z naszą personalną parafią oraz w rozmowie podzielili się swą, nie zawsze łatwą codziennością. W ciągu 21 kolędowych dni, odwiedziłem 386 gospodarstw domowych z 1019 osobami należącymi do Parafii Ordynariatu Polowego. Przy tej okazji zebraliśmy na rzecz parafii 34.350 zł. Pozwoliło to spłacić zadłużenie parafii i jesteśmy 4 tysiące na plusie.

Wszystkim raz jeszcze składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary wspierające parafialny budżet. Wszystkich wiernych współtworzących naszą parafię obejmuje modlitwą.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii,

  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii