OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 31 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

31 stycznia 2021 r.


1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

2. We wtorek, 2 II, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów.

W święto Ofiarowania Pańskiego w naszym kościele Msze św. z obrzędem błogosławieństwa świec o godz. 9.00 i 17.00.

3. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Natomiast ofiarami złożonymi na tacę wesprzemy materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne kontemplacyjne. Z naszej parafii mamy siostrę zakonną – s. Rachela ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Pierwsza profesja zakonna w dniu 02 sierpnia 2017 roku. Obecnie pracuje w Gdańsku

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszo piątkowej pół godziny przed Mszą św.

5. W ostatnim tygodniu ( 23 do 30 01. 2021 r. ) przeżywaliśmy Msze św. „ kolędowe”, które były tegoroczna forma przeżywania wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Pragnę serdecznie podziękować za obecność na Mszach św. a także duchowa łączność z nami wielu osób w tym chorych lub starszych.

Dziękuję za złożone ofiary z racji kolędy w wysokości 9.450 zł. Pozwoli to spłacić resztę zaległości dla firmy i ratę kredytu za montaż nowych pieców centralnego ogrzewania.

Wszystkim raz jeszcze składam serdeczne Bóg zapłać za obecność na Mszach św., i za złożone ofiary wspierające parafialny budżet. Wszystkich wiernych współtworzących naszą parafię obejmuje modlitwą.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku,

  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii,

  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.