OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 09 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  NIEDZIELĘ  CHRZTU  PAŃSKIEGO

09 stycznia 2022 r.

 

1.      Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2.    Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3.    We czwartek, 13 I, na wieczorną Msze św. w szczególny sposób zapraszam członków Róży Żywego Różańca. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone ze wspólną modlitwą różańcową.

4.   Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” ze względu na sytuacje pandemii koronowirusa decyzją Biskupa Polowego jest odwołana.

 

Wizyta indywidualna tylko na zaproszenie