OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 16 czerwca 2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

NA  NIEDZIELĘ  TRÓJCY  NAJŚWIĘTSZEJ 

16 czerwca 2019 r.

1.     Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!  

2.     W najbliższy czwartek, 20 VI, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. 

W dniu Bożego Ciała w naszym kościele Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według zwyczaju jaki jest w naszej parafii.                                                       Zapraszam dzieci do włączenia się w procesję.

 

3. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym procesja po kościele. Natomiast w niedziele po Mszy św. o 11.00 i na zakończenie Oktawy, czyli w tzw. wiankowy czwartek 27.VI po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.  

 

4.  W przyszłą niedzielę, 23 VI, obchodzimy Dzień Ojca. Podczas Eucharystii będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,

21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.