OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 22 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

NA  PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

22 kwietnia 2019 r.

 

1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie Zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy Nieba. 

2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Każdego dnia powtarzać będziemy te same słowa dzisiejszej liturgii: „Zjednoczeni z całym Kościołem uroczyście obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Pozwólmy, aby nasze serca napełniały się tą prawdą naszej wiary przez udział w liturgii oktawy

3. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W najbliższy piątek naszą parafie odwiedzi Biskup Polowy Józef Guzdek i podczas Mszy św. o godz. 17.00 udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam na spotkanie i wspólną modlitwę z naszym wojskowym pasterzem. 

5.     Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę: Ks. Tadeuszowi, ks. Sławkowi, panu organiście, panu kościelnemu, pani Iwonie, rodzicom bierzmowanych, panu Adamowi, ministrantom i lektorom, wszystkim osobom, które włączyły się w piękno liturgii począwszy od Niedzieli Palmowej: żołnierzom, Seniorom Lotnictwa i naszej kochanej młodzieży. Serdeczne Bóg zapłać. 

6. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

7.        Przyszła niedziela, przypadająca 28 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego.