OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa Maryi i Józefa 26 grudnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa Maryi i Józefa

26 grudnia 2021 r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2021 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

2. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W poniedziałek, 27 XII, św. Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa, we wtorek, 28 XII, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych

3. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. W sobotę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

4. Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” ze względu na sytuacje pandemii koronowirusa decyzją Biskupa Polowego jest odwołana.


W związku z tym zapraszam od najbliższej niedzieli 02 stycznia na Mszę św. w intencji mieszkańców według porządku na plakacie.


Podczas Mszy św. będzie można złożyć ofiarę kolędową na potrzeby parafii – spłatę zadłużenia 9 tyś. złotych wynikającego miedzy innymi z zakupu gazu do ogrzewania.


Wizyta indywidualna tylko na zaproszenie


6. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu dekoracji bożonarodzeniowych: panu kościelnemu, panu organiście, panu Adamowi, rodzicom dzieci ze scholii, a także młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. A naszej scholii dziękuje za „kolędowanie” przed Pasterką. Bóg zapłać.


Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom naszego duszpasterstwa oraz wszystkim Gościom życzymy Bożej radości, miłości i pokoju płynących z radosnego faktu narodzenia Syna Bożego. Niech Dzieciątko Jezus hojnie obdarza Was wszelkimi potrzebnymi darami i obfitym błogosławieństwem. Szczęść Boże!

Radosnego świętowania. Niech nam Boże Dziecię błogosławi.