OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa Maryi i Józefa 27 grudnia 2020 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa Maryi i Józefa

27 grudnia 2020 r.1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

2. We czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. W piątek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze: piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po Mszach św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne.


5. Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” ze względu na sytuacje pandemii koronowirusa jest odwołana.

Jeżeli sytuacja dotycząca pandemii i obostrzeń zmieni się istnieje możliwość, że rodziny i osoby, które wyrażą chęć odwiedzę po 17 stycznia 2021 roku


6. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu dekoracji bożonarodzeniowych: panu kościelnemu, panu organiście, panu Tomkowi, a także ministrantom, niezawodnym parafianom – lotnikom.

A naszej scholii dziękuje za „kolędowanie” przed Pasterką. Bóg zapłać.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

  • 2 I – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.