OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa Maryi i Józefa 29 grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa Maryi i Józefa

29 grudnia 2019 r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

2. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. W środę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny Chorych od godz. 8.30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowując się do bierzmowania na comiesięczne spotkanie.

5. W ostatnim czasie w naszej parafii pożegnaliśmy: kpt. Kamila Janika l.33 z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego. Jego osoby, a także naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

6. Wizyta duszpasterska zwana kolęda w naszej parafii w tym tygodniu:

30 grudnia poniedziałek

ul. Kopernika 1

od godz. 16.00

2 stycznia czwartek

ul. Terebelska 47A

( kl. I, II, III, IV)

od godz. 16.00

3 stycznia piątek

ul. Terebelska 47A

( kl. V, VI, VIII, VIII)

od godz. 16.00

4 stycznia sobota

Domy indywidualne

od godz. 10.00

5 stycznia niedziela

Domy indywidualne

od godz. 13.00