OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 10 maja 2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

NA  V NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

10  maja 2020 r.

1.       Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2.       W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystości związane z 34 Pułkiem Piechoty.        W programie: godz. 10.00 Msza św. w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów.

3.       W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na wspólna modlitwę różańcową, Mszę św. i nabożeństwo majowe. Będziemy się modlili o ustanie pandemii koronawirusa, obfity i spokojny deszcz, o urodzaje i za kraje głodujące.

4.       W sobotę, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa.

Tego dnia przypada 29 rocznica utworzenia Straży Granicznej. Pamiętajmy o tej formacji mundurowej i jej wkładzie w bezpieczeństwo Polski i jej granic.  

5.       Od poniedziałku 04 maja 2020 roku włączamy się w modlitwę różańcową w łączności z papieżem Franciszkiem w intencji ustania pandemii koronawirusa w następującym porządku:

·      godz. 16.15. Wystawienie  Najświętszego Sakramentu,

·      godz. 16.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę Żywego Różańca,

·      godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo majowe i po litanii 10 różańca i specjalna modlitwa w łączności z papieżem Franciszkiem.

SPOWIEDŹ codziennie pół godziny przed Mszą św. z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.