OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 2 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  V NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

2 maja 2021 r.

 

1.         Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2.      Rozpoczęliśmy miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Tego dnia jako pierwszą sobotę miesiąca będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.  

Zgodnie z gorącym życzeniem Ojca Świętego, miesiąc maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem „Kościół modlił się nieustannie do Boga” o ustanie pandemii. Trzydzieści sanktuariów z całego świata poprowadzi modlitwę maryjną, która będzie transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18.00. Papież Franciszek rozpocznie ten maraton modlitewny 1 maja, a zakończy 31 maja.

3.              Jutro w poniedziałek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

Miejskie obchody ze względu na pandemię ograniczą się do Mszy św. o godz. 10.00 w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów. 

4.              W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątku. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30.

5.              W przyszła niedzielę 9 maja uroczystości związane z 34 Pułkiem Piechoty. Obchody ze względu na pandemię ograniczą się do Mszy św. o godz. 10.00 w kościele pw. św. Antoniego – oo. Kapucynów.  

6.          W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Rudolfa Somerlika l. 74. Jego osobę i naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.

·      4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

·      6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

·      8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.