OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 07 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

07 kwietnia 2019 r.

 

1. Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do dziś towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

2. W środę, 10 kwietnia, 9 rocznica katastrofy smoleńskiej pamiętajmy przed Bogiem o tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz o naszej Ojczyźnie. Miejskie obchody, na które zaprasza Prezydent naszego miasta rozpoczną się Msza św. o godz. 10.00 w kościele św. Antoniego oo. kapucynów, a następnie zostaną złożone kwiaty przy tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy.

3. W tym tygodniu w naszym kościele rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Ich szczegółowy plan przedstawia się następująco:

W piątek 12 IV, o godz. 8.30 Godzinki o Męce Pańskiej, z okazją do spowiedzi św., a następnie o godz. 9.00 Msza św. z nauką.

Wieczorem od godz. 15.00 po Koronce do Miłosierdzia Bożego rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu św. do Mszy św. o godz. 17.00, po Mszy św. rekolekcyjna Droga Krzyżowa..

W sobotę 13 IV o godz. 8.30 Godzinki ku czci NMP. Msze św. o godz.: o godz. 9.00, 11.00 i 17.00 Msza św. z nauką. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

Wieczorem od godz. 16.00 rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu św. a o godz. 16.30 Modlitwa Różańcowa.

W niedzielę 14 IV o godz. 8.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o godz. 9.00 i 11.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną.

Naszym przewodnikiem po ścieżkach wielkopostnej przemiany serc będzie ks. Sławomir Harasimiuk z Nepli.

4. W sobotę 13 kwietnia, od godziny 08.30, odwiedzę osoby starsze i chore z komunią św. i spowiedzią wielkanocną. Proszę o zgłaszanie osób w zakrystii lub telefonicznie, których nie mam na liście pierwszo piątkowej.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskie – Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych poświęcimy gałązki tzw. „palmy”, które będą przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

 

Główna niedzielna Msza św. o godz. 11.00 rozpocznie się na placu przed kościołem, gdzie odbędzie się obrzęd poświęcenia palm, a następnie procesja do świątyni. W szczególny sposób zapraszam na nią rodziców z dziećmi.