OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

21 marca 2021 r.


1. Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do dziś towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

2. We czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

3. W tym tygodniu w naszym kościele rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Ich szczegółowy plan przedstawia się następująco:

W czwartek 25 IIIUroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godz. 8.30 Godzinki ku czci NMP. Msze św. o godz.: o godz. 9.00 i 17.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy św. o godz. 17.00.

W piątek 26 III, o godz. 8.30 Godzinki o Męce Pańskiej, Msze św. o godz.: o godz. 9.00 i 17.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

Od godz. 15.00 po Koronce do Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy św. o godz. 17.00.

Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 9.00 i 17.00.

W sobotę 27 III o godz. 8.30 Godzinki ku czci NMP. Msze św. o godz.: 9.00, 11.00 i 17.00 z nauką rekolekcyjną. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy św. o godz. 17.00.

Naszym przewodnikiem po ścieżkach wielkopostnej przemiany serc będzie ks. Paweł Kobiałka pracujący w parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych poświęcimy gałązki tzw. „palmy”, które będą przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

Główna niedzielna Msza św. o godz. 12.00 rozpocznie się na placu przed kościołem, gdzie odbędzie się obrzęd poświęcenia palm, a następnie procesja do świątyni. W szczególny sposób zapraszam na nią rodziców z dziećmi.