OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 07 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

07 lutego 2021 r.

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2. We czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie i podczas osiemnastu spotkań wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy.

W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 17.00. Pół godziny przed tą mszą świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.

4. W sobotę 13 II na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową i wymianą tajemnic.

5. W przyszła niedzielę, 14 II przypada liturgiczne wspomnienie św. Cyryla i Metodego Patronów Europy, a także św. Walentego – biskupa i męczennika patrona zakochanych. W naszej tradycji obchodzimy tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zakochanych, a zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Dunin – Staniszewskiego, l. 78 z ul. Kolejowej 16 – 18. Jego osobę i naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 10 II – św. Scholastyka dziewica, siostra św. Benedykta, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

  • 14 II – św. Walenty – biskup i męczennik – patron zakochanych