OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 09 lutego 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

09 lutego 2020 r.

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym.

2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie i podczas osiemnastu spotkań wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy.

W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 17.00. Pół godziny przed tą mszą świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.

4. We czwartek 13 II na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową i wymianą tajemnic.

5. W piątek, 14 II wspominamy św. Cyryla i Metodego Patronów Europy, a także św. Walentego – biskupa i męczennika patrona zakochanych. W naszej tradycji obchodzimy tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zakochanych, a zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Henryka Kramera, l. 71 z ul. Kolejowej 16 – 18 i śp. Barbarę Omiecińska l. 81 z ul. Kolejowej 20 – 22. Ich osoby i naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

  • 14 II – św. Walenty – biskup i męczennik – patron zakochanych