OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ UROCZYTSOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2 czerwca 2019 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  VII NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

UROCZYTSOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

2 czerwca 2019 r.

 

1.     Dziś także uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. 

2.   Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.00,  w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 11.00.  Z codziennym nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. o godz. 17.00 łączymy także nowennę do Ducha Świętego Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

3.      W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątku miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych od godziny 08.30. 

4.      W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. 

5.    Pragnę serdecznie podziękować dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za przeżytą uroczystość I komunii św. i „Biały Tydzień” czas naszej wspólnej modlitwy, a także za ofiarowany nowy Mszał Rzymski i zadbanie o porządek w kościele i w otoczeniu Kościoła.  Serdeczne Bóg zapłać.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy, 

5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,

8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.