OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 6 czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

6 czerwca 2021 r.


1. Msza Święta, to czas, gdy możemy by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.


2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.


3. Od kilku dni przeżywamy miesiąc czerwiec środę, nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 9.00.


4. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. i nabożeństwie majowym, do środy po czerwcowym procesja po kościele. Natomiast w najbliższy czwartek 10.VI, na zakończenie oktawy, przynosimy do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

Na zakończenie oktawy, w „wiankowy czwartek” bezpośrednio po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo czerwcowe, które zakończy procesja Eucharystyczna wokół Kościoła.

5. W najbliższy piątek, 11 VI, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00

Po Mszach św. zgodnie z decyzją Biskupa Polowego dokonamy odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Zaś w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny


6. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w uświetnienie uroczystości Bożego Ciała, zarówno za przygotowanie ołtarzy jak i za udział w procesji: Przedstawicielom Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa RP, Różom Żywego Różańca, państwu Maziarczykom, dzieciom i rodzicom dzieci przeżywających I komunię św., dziewczynkom sypiącym kwiaty, żołnierzom z Roskoszy, panu kościelnemu, panu organiście, lektorom i ministrantom, wszystkim osobom, których nie wymieniłem. Serdeczne Bóg zapłać.


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

– VI – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.