OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 13 czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  XI  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

13 czerwca 2021 r.

 

1.       Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2.       Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pan Jezus  codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.00,  w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 9.00.

 2.       Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować za udział w nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała, a szczególnie na zakończenie w „wiankowy czwartek”: dzieciom, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. i ich rodzicom, Różom Żywego Różańca, ministrantom, panu organiście i kościelnemu. Serdeczne Bóg zapłać

 3.       Zapraszam w najbliższą niedzielę na Msze św. o godz. 9.00 dzieci klas I i II Szkoły Podstawowej, oraz młodzież z klasy VII. Rozpoczynamy zapisy do grup przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. i przyjęcia sakramentu bierzmowania w ramach duszpasterstwa wojskowego.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,