OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14 czerwca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14 czerwca 2019 r.1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Przez Oktawę Bożego Ciała będziemy trwali na modlitwie w intencji o ustanie pandemii koronawirusa w następującym porządku:

  • godz. 16.15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu,

  • godz. 16.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę Żywego Różańca,

  • godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe

Nie będzie w tym roku w czasie „Oktawy Bożego Ciała” dodatkowych procesji.

Na zakończenie oktawy we czwartek – 18 czerwca, przynosimy do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

2. W piątek, 19 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Msze św. o godz. 9.00 i 17.00

3. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zawierzymy siebie i świat opiece Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w uświetnienie uroczystości Bożego Ciała, zarówno za przygotowanie ołtarzy jak i za udział w procesji: Przedstawicielom Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa RP, państwu Maziarczykom, Różom Żywego Różańca, dzieciom sypiącym kwiaty, panu kościelnemu, panu organiście, lektorem i ministrantom, wszystkim osobom, których nie wymieniłem. Serdeczne Bóg zapłać.

5. W minionym tygodniu z grona naszych parafian pożegnaliśmy: śp. Ryszarda Poliszuka z ul. Dokudowskiej, l. 66. Jego osobę, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..


W tym tygodniu patronuje nam:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.