OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 23 czerwca 2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  XII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

23 czerwca 2019 r.

1.      Kończy się powoli czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.  

2.     W poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. 

3.         Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym procesja po kościele. Natomiast w najbliższy czwartek 27.VI, na zakończenie oktawy, przynosimy do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

Na zakończenie oktawy, w „wiankowy czwartek” bezpośrednio po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo czerwcowe, które zakończy procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. 

4.      W najbliższy piątek, 28 VI, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.      W sobotę 29 VI będziemy  świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. 

6.     Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w uświetnienie uroczystości Bożego Ciała, zarówno za przygotowanie ołtarzy jak i za udział w procesji: żołnierzom z naszych jednostek w Roskoszy, funkcjonariuszom Straży Granicznej,  Przedstawicielom Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa RP, państwu Maziarczykom , Różom Żywego Różańca, dzieciom i rodzicom dzieci I komunijnych i rocznicowym,  dzieciom sypiącym kwiaty, panu kościelnemu, panu organiście, lektorem i ministrantom, wszystkim osobom, których nie wymieniłem. Serdeczne Bóg zapłać.