OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28 VI 2020 r.

   OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 NA  XIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

28 VI  2020 r.

 

1.      Rozpoczynamy czas wakacji i odpoczynku. Wykorzystajmy go, także do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.  

2.      Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msza św. o godz. 17.00.

3.      W najbliższy piątek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”.

4.      Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w prowadzenie modlitw w intencji ustania koronawirusa i uczestniczyły w adoracjach przez cały czerwiec. Szczególnie Różom Żywego Różańca na ręce pani Zuzi. W lipcu przerywamy adoracje, a powrócimy do tej modlitwy od początku sierpnia.

5.      W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Mszach św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi  w piątek od godz. 16.30.

6.       Ks. Tadeusz Gruza – nasz emeryt i rezydent podjął decyzje o zakończeniu posługi i pomocy w naszej parafii i wrócił do posługi w ramach diecezji siedleckiej. Ze względu na podjęte już obowiązki nie jest dziś obecny, ale obiecał pojawić się we wrześniu, abyśmy mogli mu podziękować za jego kapłańska służbę w naszej parafii.

7.       W naszym kościele w czasie wakacji niedzielne Msze św. od 01 lipca będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.00.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzę udanego, radosnego wypoczynku.

8.       W minionym tygodniu z grona naszych parafian pożegnaliśmy: śp. Jadwigę Turula z ul. Okopowej 18 – 28,  l. 79. Jej osobę, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..