OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12 lipca 2020 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  XV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ 12 lipca 2020 r.

1. Trwają wakacje i związane z nimi urlopy oraz podróże. Wykorzystajmy ten czas nie tylko do odnowienia sił fizycznych, ale także wewnętrznego uspokojenia, pogłębienia naszej wiary. Niech na szlakach naszych wędrówek nie zabraknie świątyń, nie tylko tych wspaniałych i znanych, ale także tych skromnych, małych. W każdej z nich czeka na nas z utęsknieniem Chrystus Pan. Czeka zwłaszcza w niedzielę, w Dzień Pański. 

2.      We czwartek, 16 VII, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski. 

3.   Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. 

4.      W poniedziałek, 13 VII na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową i wymianą tajemnic.

5. W minionym tygodniu z grona naszych parafian pożegnaliśmy: śp. Marcina Artymiuka z Okopowej 18 – 28,  l. 42. Jeg osobę, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.

15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.


Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku.