OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14 lipca 2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  XV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ 14 lipca 2019 r.

1. Trwają wakacje i związane z nimi urlopy oraz podróże. Wykorzystajmy ten czas nie tylko do odnowienia sił fizycznych, ale także wewnętrznego uspokojenia, pogłębienia naszej wiary. Niech na szlakach naszych wędrówek nie zabraknie świątyń, nie tylko tych wspaniałych i znanych, ale także tych skromnych, małych. W każdej z nich czeka na nas z utęsknieniem Chrystus Pan. Czeka zwłaszcza w niedzielę, w Dzień Pański. Człowiekowi wierzącemu zwalniać się nie wypada z tej powinności dziękczynienia za wszelkie dary Boże. 

2.      We wtorek, 16 VII, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski. 

3.   W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego we czwartek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

4.    W przyszłą niedzielę ofiarami na tacę jako wspólnota wojskowa zechciejmy wesprzeć budowę kościoła w parafii Radomyśl na Ukrainie, gdzie pracuje obecny wśród nas ks. Olek Gniatuk.

 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku.