OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 25 lipca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

25 lipca 2021 r.


1. Dzisiaj po Mszach św. w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach obrzęd błogosławieństwa kierowców, samochodów i innych pojazdów. Warto wzywać św. Krzysztofa przed i podczas podróży zwłaszcza wakacyjnych, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu, oraz roztropnie korzystać z pojazdów.


2. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z decyzją ojca świętego Franciszka w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób starszych. Ofiarujmy im nasza modlitwę i jak prosi Ojciec święty bądźmy na ich drogach życia aniołami. Jak pisze papież zwracając się do dziadków i osób starszych: „Dzięki ich obecności poznacie, że Bóg jest i troszczy się o Was każdego dnia z wielką miłością i czułością. Niech ta obecność i Jego błogosławieństwo będą dla Was źródłem siły, radości i pokoju”


3. Dzisiaj także przeżywamy dzień solidarności z ofiarami powodzi w Europie, w Niemczech, Holandii i Belgii. Wspieramy ich naszą modlitwą i ofiarami do puszek.


4. Pragnę poinformować, że w najbliższym czasie będziemy konserwować dzwonnice w związku z pojawiająca się rdzą, a także czeka nas zakup gazu do ogrzewania na zimę i jeżeli będą finanse odnowimy pomieszczenie kaplicy Matki Bożej, zakrystię i kancelarię. Koszt tych przedsięwzięć około 10 tyś. złotych.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NA

  • 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,

  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,

  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.