OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26 lipca 2020 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  XVII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

26 lipca 2020 r.

 

1.       Dzisiaj po Mszach św. w związku z wczorajszym wspomnieniem św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach obrzęd błogosławieństwa kierowców, samochodów i innych pojazdów.

2.       W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, przypada 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Uroczystości miejskie rozpoczną się o godz. 17.00 na Placu Wolności przy „Ścianie Straceń”. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też 100 rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

3.      Miesiąc sierpień w naszym kraju to czas dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

4.        W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji po Mszy  św. odbędzie adoracja eucharystyczne.

5.        W przyszła niedzielę, 2 VIII, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 VIII do północy 2 VIII. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,

·      31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,

·      1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.