OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28 lipca 2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

NA  XVII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ 

28 lipca 2019 r.

1.     Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

2.    W najbliższą czwartek, 1 sierpnia, przypada 75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Uroczystości miejskie rozpczna się o godz. 17.00 na Placu Wolności przy „Ścianie Straceń”. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. 

3.  We piątek, 2 VIII, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 VIII do północy 2 VIII. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

 4.      W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Mszach św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi  w piątek od godz. 16.30. 

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30

5. We wtorek wyjeżdżam z dziećmi na kolonie w Bieszczady do 10 sierpnia. W tym czasie będzie nas zastępował ks. Tadeusz, ks. Wiesław i ks. Sławek. Sprawy kancelaryjne i intencji proszę tez załatwiać u pana organisty.

6.     W minionym tygodniu z grona naszych parafian pożegnaliśmy: śp. Czesława Jaskros l. 81 z ul. Terebelskiej.  Polećmy jego i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,

31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,

1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.